Avazjon Karimov o‘t ustida xokkey federatsiyasi raisi etib saylandi
O‘t ustida xokkey federatsiyasining navbatdan tashqari hisobot-saylov anjumanida Avazjon Karimov tashkilotning yangi raisi etib saylandi. Delegatlar bir ovozdan uning nomzodini qo‘llab-quvvatladilar.
Lavozimni qabul qilgan Karimov O‘zbekistonda o‘t ustida xokkeyni rivojlantirish va o‘ziga bildirilgan ishonchni oqlash uchun bor kuchini safarbar etishga va’da berdi. U o‘z nutqida mamlakatimizda ushbu sport turini yanada ommalashtirish muhimligini ta’kidladi.
Anjuman doirasida Federatsiya bosh kotibi San’atilla G‘ulomnazarov 2028-yilda Los-Anjelesda bo‘lib o‘tadigan yozgi Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik rejalari haqida ma’lumot berdi. Asosiy vazifalar qatoriga O‘zbekistonda o‘t ustida xokkeyning ommabopligini oshirish, kuchli xalqaro jamoalar bilan do‘stona uchrashuvlar uyushtirish va xorijlik murabbiylarni jalb etish kiritildi. Shuningdek, Olimpiya shaharchasida o‘t ustida xokkey uchun ikkita yangi maydoncha qurilishi davom etmoqda.

Авазжон Каримов стал председателем Федерации хоккея на траве
На внеочередной отчётно-выборной конференции Федерации хоккея на траве Авазжон Каримов был избран новым председателем организации. Делегаты единогласно поддержали его кандидатуру.
Каримов, принявший должность, пообещал сделать всё возможное для развития хоккея на траве в Узбекистане и оправдать оказанное ему доверие. В своём выступлении он подчеркнул важность дальнейшего продвижения этого вида спорта в стране.
В рамках конференции генеральный секретарь Федерации Санъатилла Гуломназаров рассказал о планах подготовки к летним Олимпийским играм 2028 года в Лос-Анджелесе. Среди главных задач — повышение популярности хоккея на траве в Узбекистане, организация товарищеских матчей с сильнейшими международными командами и привлечение иностранных тренеров. Также в Олимпийском городке продолжается строительство двух новых площадок для хоккея на траве.