Minsk "Dinamo"si va "Spartak" Toshkentda KXL o‘yinini o‘tkazadi
Kontinental xokkey ligasi (KXL) muntazam chempionatning tarixiy tashqi o‘yini O‘zbekistonda o‘tkazilishini e’lon qildi. 2024-yil 22-dekabr kuni Toshkentda Minsk "Dinamo"si va Moskva "Spartak‘i o‘zaro bellashadi. Uchrashuv taxminan 12 ming tomoshabinga mo‘ljallangan "Humo Arena‘da bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin xokkeyni ommalashtirish va turli mamlakatlarga yangi muxlislarni jalb qilishga qaratilgan KHL World Games loyihasining qayta tiklanishining bir qismi bo‘ladi. KXL prezidenti Aleksey Morozov o‘yin yuqori darajada o‘tkazilishiga ishonchini bildirdi hamda ushbu tadbirda ishtirok etadigan ikkala jamoaga minnatdorchilik izhor etdi.
Toshkent KXL o‘yini o‘tkaziladigan 49-shahar, O‘zbekiston esa turnir geografiyasiga qo‘shilgan 16-davlat bo‘ladi. Ilgari bunday tashqi o‘yinlar Vena, Syurix, Tallin, Davos va Dubay kabi shaharlarda o‘tkazilgan edi.

Минское «Динамо» и «Спартак» проведут матч КХЛ в Ташкенте
Континентальная хоккейная лига (КХЛ) объявила о проведении исторического вынесенного матча регулярного чемпионата в Узбекистане. 22 декабря 2024 года в Ташкенте встретятся минское «Динамо» и московский «Спартак». Матч пройдет на «Хумо Арене», которая вмещает около 12 тысяч зрителей.
Этот матч станет частью возвращения проекта KHL World Games, который направлен на популяризацию хоккея и привлечение новых болельщиков в различные страны. Алексей Морозов, президент КХЛ, отметил, что уверен в высоком уровне проведения игры и выразил благодарность обеим командам, которые примут участие в этом событии.
Ташкент станет 49-м городом, в котором пройдет матч КХЛ, а Узбекистан — 16-й страной, присоединившейся к географии турнира. Ранее подобные вынесенные матчи проходили в таких городах, как Вена, Цюрих, Таллин, Давос и Дубай.