Toshkentda IMMAF Bosh assambleyasi bo‘lib o‘tdi
Poytaxtimizdagi “Renessans” kino uyida Xalqaro aralash jang san’atlari federatsiyasining (IMMAF) Bosh assambleyasi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Kerrit Braun boshchiligidagi IMMAF rahbarlari, O‘zbekiston Respublikasi sport vaziri Adham Ikromov, Milliy olimpiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari Sherzod Toshmatov va O‘zbekiston MMA assotsiatsiyasi vakillari ishtirok etdi.
Federatsiya kuzatuv kengashi bilan o‘tkazilgan uchrashuvda yil davomida amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi, erishilgan yutuqlar qayd etildi hamda takomillashtirish zarur bo‘lgan jihatlar ko‘rsatib o‘tildi.
Ishtirokchilar kelgusi yilga mo‘ljallangan rejalar yuzasidan fikr almashdilar. Boshqa tashkilotlar bilan hamkorlik qilish, shuningdek, bo‘lajak musobaqalar tashkilotchilarini aniqlash masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, kuzatuv kengashi va sanoq komissiyasi tarkibini shakllantirish, federatsiyaga a’zo bo‘lishni istagan davlatlarning arizalarini ko‘rib chiqish masalalari ham kun tartibida bo‘ldi.

В Ташкенте состоялась Генеральная ассамблея IMMAF
В столичном «Доме кино Renessans» состоялась Генеральная ассамблея Международной федерации смешанных боевых искусств (IMMAF). В мероприятии приняли участие руководители IMMAF во главе с Керритом Брауном, министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, заместитель председателя Национального олимпийского комитета Шерзод Ташматов и представители Ассоциации ММА Узбекистана.
На встрече с наблюдательным советом федерации были подведены итоги работы за год, отмечены достижения, а также выделены моменты, требующие улучшения.
Участники обменялись мнениями о планах на следующий год. Обсудили вопросы сотрудничества с другими организациями, а также определение стран-организаторов будущих соревнований. На повестке дня также стояли вопросы формирования состава наблюдательного совета и счетной комиссии, а также рассмотрение заявлений стран, желающих вступить в состав федерации.