O‘zbekistonda ot sporti va zamonaviy beshkurash bo‘yicha yil yakunlari sarhisob qilindi
Poytaxtimizning ‘Temir yo‘lchilar markaziy madaniyat saroyi‘da O‘zbekiston ot sporti va zamonaviy beshkurash federatsiyalarining hisobot-saylov anjumani o‘tkazildi. Unda mazkur tashkilotlarning o‘tgan Olimpiada yilidagi yutuqlari ko‘rib chiqildi va federatsiyalar rahbariyati yangilandi.
Rustam Hasanov va Shuhrat Latifov O‘zbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisining o‘rinbosarlari etib saylandi, Rahmatjon Rustamov esa zamonaviy beshkurash federatsiyasi rahbarining o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. Bahromjon G‘oziyev mamlakat zamonaviy beshkurash federatsiyasi raisi vazifasida qoldirildi.
Tadbir doirasida yilning eng yaxshi sportchilari ham aniqlandi. Samira Abzalova va Doniyor Rahimov eng yaxshi beshkurashchilar, Feruza Abdullayeva eng yaxshi vyjezdka sporti bo‘yicha sportchi, Xurshidbek Olimjonov konkur bo‘yicha eng yaxshi chavandoz, Jasurbek Hotambekov esa troeborede eng yaxshi natija ko‘rsatgan sportchi deb topildi. “Oltin taqa” mukofoti “Alise G” nomli otga berildi.

В Узбекистане подведены итоги года в конном спорте и современном пятиборье
В «Центральном дворце культуры железнодорожников» столицы прошла отчетно-выборная конференция Федераций конного спорта и современного пятиборья Узбекистана. На ней рассмотрели достижения этих организаций за прошедший Олимпийский год и обновили руководство федераций.
Рустам Хасанов и Шухрат Латифов были избраны заместителями председателя Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана, а Рахматжон Рустамов стал заместителем главы Федерации современного пятиборья. Бахромжон Газиев остался на посту председателя Федерации современного пятиборья страны.
В рамках мероприятия также определили лучших спортсменов года. Самира Абзалова и Дониёр Рахимов были признаны лучшими пятиборцами, Феруза Абдуллаева — лучшей спортсменкой по выездке, Хуршидбек Алимжонов — лучшим всадником по конкуру, а Джасурбек Хотамбеков — лучшим в троеборье. Приз «Золотая подкова» получила лошадь по имени «Alise G».