O'zbekiston futzal bo'yicha jahon chempionatida Paragvayga mag'lub bo'ldi
O’zbekiston terma jamoasi futzal bo’yicha jahon chempionatining ikkinchi turida Paragvay terma jamoasiga mag’lub bo’ldi. Keyingi o’yinda O’zbekiston jamoasi Kosta-Rika bilan o’ynaydi.
Futzal bo’yicha jahon chempionatining ikkinchi turida O’zbekiston terma jamoasi Paragvay jamoasi bilan uchrashdi. O’yin mahalliy sportchilar uchun mag’lubiyat bilan yakunlandi 1:4. Birinchi bo’limda paragvayliklar ikkita gol bilan ajralib turishdi, tanaffusdan so’ng esa hisobni 4:0 ga yetkazishdi. 36-daqiqada Xusniddin Nishonov gol urib, orqada qolishni qisqartirdi.
G’alaba tufayli Paragvay olti ochko to’plagan va guruhni boshqargan holda turnirning keyingi raundiga chiqishni ta’minladi. Ayni paytda O’zbekistonda Kosta-Rika singari bitta ochko bor, Gollandiyada ham ikkita ochko bor.
Eslatib o’tamiz, O’zbekiston Gollandiya terma jamoasiga qarshi o’yinda ochko qo’lga kiritdi va 3:3 hisobida durang bilan yakunlandi.
Keyingi o’yinni O’zbekiston terma jamoasi 20-sentabr kuni Kosta-Rika jamoasiga qarshi o’tkazadi. Uchrashuv natijalariga ko’ra, jamoa musobaqaning keyingi bosqichiga chiqish uchun kurashni davom ettirishi mumkin.

Узбекистан уступил Парагваю в чемпионате мира по футзалу
Сборная Узбекистана проиграла сборной Парагвая во втором туре чемпионата мира по футзалу. В следующем матче команда из Узбекистана сыграет с Коста-Рикой.
В рамках второго тура чемпионата мира по футзалу сборная Узбекистана встретилась с командой Парагвая. Матч завершился поражением для отечественных спортсменов — 1:4. Уже в первом тайме парагвайцы отличились двумя голами, а после перерыва довели счёт до 4:0. На 36-й минуте Хусниддин Нишонов забил гол, сократив отставание.
Благодаря победе Парагвай обеспечил себе выход в следующий раунд турнира, набрав шесть очков и возглавив группу. У Узбекистана на данный момент одно очко, как и у Коста-Рики, у Нидерландов два очка.
Напомним, что Узбекистан получил очко в матче против сборной Нидерландов, который завершился ничьей со счётом 3:3.
Следующий матч сборная Узбекистана проведёт 20 сентября против команды Коста-Рики. От исхода встречи зависит, сможет ли команда продолжить борьбу за выход в следующий этап соревнований.