O‘zbekistonlik futbolchi Abduqodir Husanov O‘zbekistonning Londondagi elchisi bilan uchrashdi
Londonda O‘zbekiston elchisi Ravshan Usmanov yaqinda Britaniyaning “Manchester Siti” klubida faoliyatini boshlagan Abduqodir Husanov bilan uchrashdi.
Uchrashuvda yosh futbolchining istiqbollari, o‘zbek diasporasini qo‘llab-quvvatlash va kelajak rejalari muhokama etildi. Elchi ta’kidlaganidek, Husanovning dunyoning eng kuchli ligalaridan birida erishgan muvaffaqiyati butun o‘zbek futboli uchun faxr va yosh sportchilarga ilhom manbai hisoblanadi.
Husanovning o‘zi vatani tomonidan ko‘rsatilayotgan qo‘llab-quvvatlash uning uchun juda muhimligini ta’kidladi. U O‘zbekistonni jahon futboli maydonida munosib tarzda taqdim etish uchun barcha imkoniyatlarini safarbar qilishga va’da berdi.

Футболист Абдукодир Хусанов встретился с послом Узбекистана в Лондоне
В Лондоне состоялась встреча посла Узбекистана Равшана Усманова с Абдукодиром Хусановым, недавно начавшим карьеру в британском клубе «Манчестер Сити».
Обсуждались перспективы молодого футболиста, поддержка узбекской диаспоры и будущие планы. Посол отметил, что успех Хусанова в одной из сильнейших лиг мира — это гордость для всего узбекского футбола и вдохновение для молодых спортсменов.
Сам Хусанов подчеркнул, что поддержка со стороны его родной страны очень важна для него. Он пообещал прилагать максимум усилий, чтобы достойно представлять Узбекистан на мировой футбольной арене.