O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi rahbari Osiyo dzyudo ittifoqi vitse-prezidenti bo‘ldi
Tailandning Bangkok shahrida dzyudo bo‘yicha o‘tkazilayotgan qit’a chempionati doirasida Osiyo dzyudo ittifoqining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi, unda O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi Aziz Komilov tashkilotning strategik rivojlanish va marketing masalalari bo‘yicha vitse-prezidenti lavozimiga saylandi.
Osiyo dzyudosida O‘zbekiston vakilining bunday yuqori lavozimga saylanishi mamlakatimizning qit’ada ushbu sport turini rivojlantirishga qo‘shgan hissasi e’tirof etilganidan dalolat beradi.
Shuningdek, 26-aprel kuni erkaklar o‘rtasida -73 kg va -81 kg, ayollar o‘rtasida -57 kg, -63 kg va -70 kg vazn toifalarida bahslar bo‘lib o‘tayotgan Osiyo chempionatida O‘zbekiston terma jamoasining 7 nafar vakili 5 ta vazn toifasida tatamiga chiqdi.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq ushbu Osiyo chempionati doirasida -66 kg vazn toifasida o‘zbekistonlik Zamaxshariy Bekmurodov kumush medalni qo‘lga kiritgandi. Qit’a birinchiligida 23 davlatdan 220 nafar sportchi ishtirok etmoqda.

Глава Федерации дзюдо Узбекистана стал вице-президентом Азиатского союза дзюдо
В Бангкоке (Таиланд), в рамках проходящего континентального чемпионата по дзюдо, состоялось заседание Азиатского союза дзюдо, на котором председатель Федерации дзюдо Узбекистана Азиз Камилов был избран на должность вице-президента организации по вопросам стратегического развития и маркетинга.
Избрание представителя Узбекистана на столь высокий пост в азиатском дзюдо свидетельствует о признании вклада страны в развитие этого вида спорта на континенте.
Кроме того, 26 апреля, на чемпионате Азии, где проходят соревнования среди мужчин в весовых категориях до 73 кг и до 81 кг, а также среди женщин в весовых категориях до 57 кг, до 63 кг и до 70 кг, семь представителей сборной Узбекистана вышли на татами в пяти весовых категориях.
Напомним, что ранее в рамках этого же чемпионата Азии узбекский дзюдоист Замахшари Бекмуродов завоевал серебряную медаль в весовой категории до 66 кг. В континентальном первенстве принимают участие 220 спортсменов из 23 стран.