O'zbekistonda aralash jang san'atlari bo'yicha jahon chempionati o'tkaziladi
Xalqaro aralash jang san’atlari federatsiyasi (IMMAF) prezidenti Kerrit Braun Toshkentga tashrif buyurib, O’zbekiston Respublikasi sport vazirligida uchrashuv o’tkazdi. Tashrif davomida u O’zbekistonda aralash jang san’atlari bo’yicha jahon chempionatini o’tkazish imkoniyatini muhokama qildi.
Uchrashuvda sport vaziri Adham Ikromov, Milliy Olimpiya qo’mitasi bosh kotibi Oybek Qosimov va qo’mita raisining o’rinbosari Sherzod Toshmatov ishtirok etdi. Janob Braun O’zbekistonni Parij-2024 yozgi Olimpiya o’yinlarida erishgan yutuqlari bilan tabrikladi va mamlakatda yakkakurashlar rivojlanishining yuqori darajasini qayd etdi.
Uchrashuv davomida O’zbekistonda jahon chempionatini tashkil etish bo’yicha keyingi qadamlar muhokama qilindi, bu birinchi marta 2021-yilda taklif qilingan g’oyaning davomi bo’ldi. Rasmiylar ushbu taklifni amalga oshirish uchun zarur choralarni ko’rib chiqish va ishlab chiqishga tayyorligini bildirdi.
IMMAFNING yoshlar o’rtasidagi so’nggi jahon chempionati 6-10 avgust kunlari Abu-Dabida bo’lib o’tdi. Musobaqa dunyoning 45 mamlakatidan 800 dan ortiq yangi sportchilarni jalb qildi.

В Узбекистане проведут чемпионат мира по смешанным боевым искусствам
Президент Международной федерации смешанных боевых искусств (IMMAF) Керрит Браун посетил Ташкент и провел встречу в Министерстве спорта Республики Узбекистан. Во время визита он обсудил возможность проведения чемпионата мира по смешанным боевым искусствам в Узбекистане.
На встрече присутствовали министр спорта Адхам Икрамов, генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Ойбек Касимов и заместитель председателя комитета Шерзод Ташматов. Господин Браун поздравил Узбекистан с успехами на летних Олимпийских играх в Париже-2024 и отметил высокий уровень развития единоборств в стране.
Во время встречи обсуждались дальнейшие шаги по возможной организации чемпионата мира в Узбекистане, что стало продолжением идеи, впервые предложенной в 2021 году. Официальные лица выразили готовность рассмотреть и проработать необходимые меры для реализации этого предложения.
Последний чемпионат мира IMMAF среди молодежи, прошёл с 6 по 10 августа в Абу-Даби. Соревнование собрало более 800 начинающих спортсменов из 45 стран мира.