O'zbekiston delegatsiyasi "Osiyo bolalari" musobaqalarida birinchi o'rinni egalladi
Rossiyaning Yakutsk shahrida VIII xalqaro sport o'yinlari "Osiyo bolalari" yakunlandi. 25-iyundan 6-iyulgacha bo'lib o'tgan musobaqalarda O'zbekiston delegatsiyasi 36 ta oltin, 31 ta kumush va 21 ta bronza medalni qo'lga kiritdi. Ushbu natija tufayli o'zbek jamoasi 25 mamlakatdan kelgan 30 ta jamoa orasida medallar hisobida birinchi o'rinni egalladi.
O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi mamlakatimiz Sport vazirligi, sport federatsiyalari va assotsiatsiyalarini, shuningdek, xalqaro maydonda O'zbekiston sharafini munosib himoya qilgan sportchilarni va ularning murabbiylarini muvaffaqiyat bilan tabrikladi.
Yakutskdagi xalqaro musobaqalar yosh o'zbek sportchilarining imkoniyatlari va tayyorgarliklarini baholashga imkon berdi, kelgusi yili Toshkentda bo'lib o'tadigan Osiyo o'smirlar o'yinlari oldidan.

Делегация Узбекистана заняла первое место на соревнованиях «Дети Азии»
В российском Якутске завершились VIII международные спортивные игры «Дети Азии». В состязаниях, которые проходили с 25 июня по 6 июля, делегация Узбекистана завоевала 36 золотых, 31 серебряную и 21 бронзовую медаль. Благодаря этому результату узбекская сборная заняла первое место в медальном зачёте среди 30 команд из 25 стран-участников.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравил с успехом Министерство спорта страны, спортивные федерации и ассоциации, а также атлетов, достойно защитивших честь Узбекистана на международной арене и их наставников.
Международные соревнования в Якутске позволили оценить возможности и подготовку молодых узбекских атлетов перед юношескими Азиатскими играми в Ташкенте, которые пройдут в следующем году.