Toshkentda konkur bo‘yicha Uzbekistan Global Tour musobaqasining beshinchi bosqichi o‘tkazildi
Poytaxtimizdagi “Universal Horses Stables” ot sporti majmuasida O‘zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi qabul qilingan kuniga bag‘ishlangan “Uzbekistan Global Tour” musobaqasining beshinchi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
To‘siqlar balandligi 140 sm bo‘lgan “A” toifasida “Kuldencer” otida ishtirok etgan Alisher Erkinov g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. To‘siqlar balandligi 125 sm bo‘lgan “D” toifasida “Kornet BS” otida Saidamirxon Turg‘unboyev birinchi o‘rinni egalladi. Balandligi 120 dan 125 sm gacha bo‘lgan “B” toifasida Dilshod Shokirov “Kaskat” otida g‘alaba qozondi.
To‘siqlar balandligi 110 sm bo‘lgan katta yoshli chavandozlar ishtirok etgan “E” toifasida Taisiya Lokteva “Alice G” otida g‘olib bo‘ldi. Xuddi shunday balandlikdagi to‘siqlarni zabt etgan yosh chavandozlar uchun “C” toifasida Sevinch Nazarova ham “Alice G” otida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Balandligi 100 sm bo‘lgan to‘siqlarni zabt etishga uringan havaskorlar o‘rtasidagi “F” toifasida Asalxon Saidaxmedova “Rassom” otida birinchi o‘rinni egalladi. Yaqinda sakrashni boshlagan otlar ishtirok etgan “F” toifasida esa Lochin Tohirjonov “Madonna” otida g‘alaba qozondi.

В Ташкенте прошёл пятый этап турнира Uzbekistan Global Tour по конкуру
В столичном конноспортивном комплексе Universal Horses Stables прошёл пятый этап турнира Uzbekistan Global Tour по конкуру, приуроченный ко Дню принятия Государственного Гимна Республики Узбекистан.
В категории А, где высота препятствий составила 140 см, победу одержал Алишер Эркинов, выступавший на лошади Kuldencer. В категории D с высотой препятствий 125 см первым стал Саидамирхон Тургунбоев на Kornet BS. В категории В, с высотой от 120 до 125 см, победу завоевал Дилшод Шокиров на Kaskat.
В категории Е, где участвовали взрослые всадники с высотой препятствий 110 см, победу одержала Таисия Локтева на Alice G. В категории С для молодых всадников с такой же высотой препятствий победила Севинч Назарова, также выступавшая на Alice G.
В категории F для любителей с высотой 100 см первое место заняла Асалхон Саидахмедова на Rassom. В категории F, где участвовали лошади, недавно начавшие прыгать, победил Лочин Тохиржонов на Madonna.