O'zbekistonning Olimpiya futbol jamoasi Parijga kuzatildi
Sportchilar yozgi Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etish uchun Fransiyaga yo‘l olishdi. Toshkent xalqaro aeroportida muxlislar sportchilarni kuzatib qo‘yishdi.
Kuni kecha Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qo‘mitasi va O‘zbekiston Futbol assotsiatsiyasi rahbariyati jamoa bilan uchrashib, ularga omad tilashdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasida qayd etilishicha, tarixiy olimpiyaga yo‘llanma olgan mahalliy jamoadan bo‘lajak Olimpiya o‘yinlarida yaxshi o‘yin kutishmoqda.
Jamoamiz Gvineya va Yangi Zelandiya bilan ikkita nazorat uchrashuvi o‘tkazadi. Olimpiya o‘yinlari doirasidagi birinchi uchrashuvni o‘zbek futbolchilari 24 iyul kuni Ispaniyaga qarshi o‘tkazishadi. Keyinchalik jamoa Misr va Dominikan Respublikasi bilan o‘ynaydi.

Олимпийскую сборную Узбекистана по футболу проводили в Париж
Спортсмены отправились во Францию для участия в летних Олимпийских играх. В международном аэропорту Ташкента болельщики проводили спортсменов.
Накануне руководство Минспорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации футбола Узбекистана встретилось с командой и пожелало ребятам доброго пути.
В Национальном олимпийском комитете Узбекистана отметили, что от отечественной команды, завоевавшей историческую олимпийскую путевку, ожидают хорошей игры на предстоящей Олимпиаде.
Отечественная команда сыграет два контрольных матча против Гвинеи и Новой Зеландии. Первый матч в рамках Олимпийских игр узбекские футболисты проведут 24 июля против Испании. Затем команда сыграет с Египтом и Доминиканской Республикой.