O‘zbekistonlik bokschilar Osiyo chempionatida birinchi o‘rinni egalladi
Tailandda boks bo‘yicha Osiyo chempionati yakuniga yetdi, unda O‘zbekiston erkaklar terma jamoasi medallar hisobida ishonchli tarzda birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi. Bokschilarimiz sakkizta oltin, ikkita kumush va bitta bronza medalini qozonib, yuqori mahorat namoyish etdi.
Final bellashuvlarida O‘zbekiston vakillarining o‘ntadan sakkiztasi g‘alaba qozonib, boshqa mamlakatlardan kelgan raqiblaridan ustunligini isbotladi. Ular orasida o‘z vazn toifasida chempion bo‘lgan Shodiyorjon Meliqo‘ziyev, Asilbek Jalilov, Mirazizbek Mirzaxalilov va boshqa sportchilar alohida ajralib turdi.
O‘zbekiston ayollar terma jamoasi ham a’lo natija ko‘rsatib, medallar hisobida uchta oltin, to‘rtta kumush va ikkita bronza medali bilan ikkinchi o‘rinni egalladi.
Milliy olimpiya qo‘mitasi sportchilar, murabbiylar va O‘zbekiston boks federatsiyasini ushbu yutuq bilan tabrikladi hamda bunday muvaffaqiyatlar o‘zbek sportining xalqaro maydondagi obro‘sini mustahkamlayotganini ta’kidladi.

Боксёры из Узбекистана заняли первое место в чемпионате Азии
В Таиланде завершился чемпионат Азии по боксу, где мужская сборная Узбекистана уверенно заняла первое место в медальном зачёте. Наши боксёры показали высокий уровень мастерства, завоевав восемь золотых, две серебряные и одну бронзовую медаль.
В финальных поединках восемь из десяти представителей Узбекистана одержали победу, доказав своё превосходство над соперниками из других стран. Среди них особенно выделились Шодиёржон МеликузиевАсилбек ЖалиловМиразизбек Мирзахалилов и другие спортсмены, ставшие чемпионами в своих весовых категориях.
Женская сборная Узбекистана также показала отличный результат, заняв второе место в медальном зачёте с тремя золотыми, четырьмя серебряными и двумя бронзовыми медалями.
Национальный Олимпийский комитет поздравил спортсменов, тренеров и Федерацию бокса Узбекистана с этим достижением, отметив, что такие успехи укрепляют престиж узбекского спорта на международной арене.