O'zbekiston qo'l jangi bo'yicha jahon chempionatida g'alaba qozondi
Buxoroda o’smirlar va yoshlar o’rtasida qo’l jangi bo’yicha jahon chempionati yakunlandi. Musobaqa yakunlari bo’yicha Qirg’iziston terma jamoasi uchinchi, Qozog’iston ikkinchi, O’zbekiston jamoasi esa mutlaq birinchi o’rinni egalladi.
G’oliblarga O’zbekiston huquqni muhofaza qilish organlarining qo’l jangi Federatsiyasi raisi va milliy gvardiya qo’mondoni Rustam Jurayev, sport vaziri Adham Ikramov, xalqaro qo’l jangi federatsiyasi prezidenti Sergey Astaxov va Buxoro viloyati hokimi Botir Zaripov tantanali ravishda topshirildi.
O’zbekiston jamoasi faxriy g’alabaga erishdi va qo’l jangi Federatsiyasi rahbariyati sportchilar va ularning murabbiylariga bu muvaffaqiyat uchun samimiy tabriklar bildirdi.

Узбекистан победил в Чемпионате мира по рукопашному бою
Чемпионат мира по рукопашному бою среди подростков и молодёжи, проходивший в Бухаре, завершился. По итогам соревнований сборная Кыргызстана заняла третье место, Казахстан — второе, а команда Узбекистана завоевала абсолютное первое место.
Награды победителям торжественно вручили председатель Федерации рукопашного боя правоохранительных органов Узбекистана и командующий Национальной гвардией Рустам Джураев, министр спорта Адхам Икрамов, президент Международной федерации рукопашного боя Сергей Астахов и хоким Бухарской области Ботир Зарипов.
Узбекистанская команда добилась почётной победы, и руководство Федерации рукопашного боя выразило искренние поздравления спортсменам и их тренерам за этот успех.